Andekate inimeste energia üleküllus

Ülimalt andekatel inimestel on kõikidel tegutsemisaladel tohutu energia üleküllus. Kui sellistel inimestel oma võimete väljendamist takistatakse, võivad need energiad mõjuda hävituslikult, päädides isegi antisotsiaalse käitumise, ning kuritegevusega. 
On täheldatud et poiste ja noorukite hulgas, kes kasvavad asutustes, mida irooniliselt nimetatakse 'parandusasutusteks', on märkimisväärselt palju andekaid inimesi, kellel aegajalt on esinenud spontaanseid vaimseid ärkamisi. Kui seda ei märgata ning neid hoitakse kestvalt pärssiva režiimi all, muutuvad nad veel antisotsiaalsemaks. Tulemuseks on see, et taas vabadusse pääsenuna võivad neist saada vägivaldsed ja ohtlikud kurjategijad. Seetõttu peaks ühiskond kiiremas korras kõik meetmed kasutusele võtma, vältimaks niisuguse hädaohu materialiseerumist ning suunamaks nende ülevoolavat energiat konstruktiivsete ja loovate tegevuste poole. 

Selles vallas on võimalik palju ette võtta ja vajalikke meetodeid on väga palju. Vahendeid on hulgaliselt ja nende olemus varieerub, kõrgemast - nagu seda on mõistmine, kaastunne ja armastus - kuni väga erinevate psühhoteraapia tehnikate ja haridusprogrammideni, mis on pidevas arengus ning mille hulka kuuluvad niisugused otsesed meetodid nagu seda on joonistamine ja kirjutamine. 
Eelmine
Stress - emotsionaalne viirus
Järgmine
Kõrgem Mina

Vastused puuduvad

Email again: