Kõrgem Mina

Selleks, et kõrgem Minaga teadlikku suhtesse astuda, on vaja sellele lainele häälestuda. Seda võib aidata paremini mõista võrdlus raadioaparaadiga. Alul üritati ehitada võimalikult võimsaid vastuvõtjaid, suurendades raadiolampide hulka, kuid peagi mõisteti, et võimsus saavutati sageli selektiivsusele ja heli puhtusele lõivu makstes. Ajapikku nihkus rõhuasetus selektiivsusele ja kvaliteedile, ning võimsus pidi lihtsalt olema piisav ülekande vastuvõtmiseks. 
Samasugune asi kehtib ka inimese puhul. Probleem ei ole mitte sedavõrd vastuvõtjas (sageli on tunne, justkui võtaksime vastu liiga palju ja igast suunast), vaid üha spetsiifilisema ning keerukama selektiivsuse väljaarendamises. 
See hädavajalik ettevalmistus eeldab meilt ülesaamist isekast suhtumisest, soovimatust mässulisusest ja moraalsest letargiast. Me kõik oleme moraalselt letargilised, isegi kui maskeerime seda tegutsemisega, mis sageli avaldub kõrvalepõiklemisena - aktiivsuseks maskeeritud passiivsusena. Ent edu on võimalik, kui me pidevalt enesele meenutame, et asi on seda väärt. Seesmine Õpetaja, vaimne Mina on kõike teadev, näeb tulevikku ning evib märkimisväärseid jõudusid, millele piiri panemine ei ole meie võimuses. Juhendamine, inspireerimine ja mitmekülgne abi võib meile anda valguse, rahu ja kindlustunde, luues meis rõõmu ja armastust ning tehes meid tõhusateks instrumentideks, mida teiste heaks kasutada. 

Kõrgema Mina kohta kasutatakse palju erinevaid sümboleid, mis väljendavad vaid mõnesid aspekte. Kõige tüüpilisemalt kasutatavate sümbolite hulgas on täht, kiirgav tulekera, ingellik olend, idamaalased nimetavad seda sageli päikseingliks, seesmiseks õpetajaks, targaks vanemaks, kangelaseks ja seesmiseks sõdalaseks. 

Ent oma kõrgemal Minal saame avalduda lasta vaid meie ise. Peame tegema esimese sammu, avama ukse või looma kanali. Ainult nii saab kõrgem Mina võimaluse sekkuda, sest nõnda see ei sunni meid ega suru end peale. Meile on antud vaba tahe. Ja hoolimata sellest, kuivõrd vähe me seda kasutame, on see meie kõige hinnalisem anne, sest isiklike kogemuste, vigade ja kannatuste kaudu toob se meid taas ärkamise juurde. Kõrgem Mina ei suuna mingil viisil meie teed, aga kui me selle poole pöördume, siis ta vastab meile. 

Taasühinemise saavutamisele eelneb draaatilise seesmise dialoogi periood - palved, küsimused ja vastused -, millele järgneb järkjärguline ühinemise poole liikumine. Üha sagedasemad ja eredamad on kahe pooluse vahel lendavad sädemed, kui need teineteisele lähenevad kuni kohtumispunktini. Seejärel lahknevad need taas kuni tohutu rahuhetkeni, mil neist kahest saab üks. 

Lõik R.Assagioli teosest "Transpersonaalne areng".  
Eelmine
Andekate inimeste energia üleküllus
Järgmine
Raamat depressioonist

Vastused puuduvad

Email again: