Ikigai
Ikigai on jaapanikeelne kontseptsioon, mis tähendab “põhjus, mille pärast igal hommikul üles tõusta”. Jaapanlased usuvad, et igaühel on oma ikigai. Selle leidmine nõuab sügavat ja sageli aeganõudvat otsingut. Selline otsing on väga oluline, kuna usuti, et selle leidmisel saavutab otsija rahulolu ja elu mõtte.
Sõna Ikigai harilikult viitab inimese väärtuse allikale või asjadele, mis teevad inimese elu väärtuslikuks. Teiseks, viitab see sõna mentaalsetele või spirituaalsetele tingimustele, milles indiviid tunneb end olulise ja väärtuslikuna. See ei ole tingimata majanduslik staatus või asjate seis. Isegi kui indiviid leiab tänases päeva end pimeduses olevat, kuid tal on eesmärk, tunneb ta ikigaid. Käitumine, mis paneb ikigaid ära tundma ei ole sellised, mida indiviidile peale sunnitakse - vaid loomulikud ja spontaansed teod.
Sõna ikigai koosneb kahest osast “iki” ja “kai”. Iki viitab elule ja kai tähendab oma ootuste ja lootuste äratundmist.
Inimesed võivad ikigaid tunda üksnes individualase küpsuse lävele astudes, erinevate rahuldustpakkuvate kirgede kaudu, armastuse ja õnne kaudu, teiste inimestega koosloomise ja väärtuse tunnetuse kaudu, jtkates sedasi eneseavastuse teel.
Tule vastuvõtule ja uurime koos Sinu personaalset ikigaid.
Vastused puuduvad