Enesearengu jututoad Zoom'is

Jututoa loomise idee tekkis inimeste reelsest vajadusest arutleda eludes toimuvate oluliste teemade ja lahendust otsivate küsimuste üle. Kuna paljudel puudub võimalus jagada neid teraapias, ning vahel mõne pealtnäha lihtsa küsimuse pärast sinna ei mindagi, rääkimata veel praegusest olukorrast riigis. Kuid teemad on õhus ja lahendusi on vaja leida. Kõike seda arvesse võttes otsustasin avada võimaluse online suhtlemiseks. Osaleda saab eelregistreerimise alusel 10 inimest.

Kui soovid osaleda jututoas, siis valmista ette oma küsimus:
 • kirjelda probleemi või teemat lühidalt (pikad kirjeldused jätame teraapiasessioonide raamistikku, arvestame ka teiste soovide ja ajaga)
 • kellega on teema seotud? (palun kirjelduses arvestage kolmandate isikute privaatsuse õigusega, ehk nimetage neid ainult nende loal)
 • milles seisneb probleemi või küsimuse raskus sinu jaoks?  
 • kas/kuidas oled ise seda püüdnud lahendada, ning millised on olnud tulemused?

Jututoa reeglid:

 • Jututoas küsimuste esitajale vahele ei segata, ega tema teemat hinnangutest lähtuvalt ei kommenteerita (sh nõu ei anta). Lubatud on arutlemine (juhul kui teema algataja seda ise küsib, või lubab), kuid arutlemine ENESEKOHASELT - ehk iseenda elus toimunud vastava kogemuse näitel, ehk kuidas sina käitusid sarnases situatsioonis, millise tulemuseni jõudsid, või kuidas sina samalaadset küsimust käsitlesid.
 • kui keegi on teema üles tõstnud, siis saad küsimusi küsida nii tema kohta kui teema kohta küsija sessiooni ajal kommentaariumis. (küsija sessiooni aeg - see aeg, mil üks inimene on tõstatanud üles oma teema, ning toimub selle üle arutlemine).
 • ühel küsijal on ühe küsimuse esitamise võimalus (juhul kui 1) just pole vaja täiendavaid küsimusi küsida teema paremaks mõistmiseks, või asjaolude väljaselgitamisks, 2) või kui me ühiselt lubame-otsustame teisiti). Lubatud EI OLE hinnangud, vihakõne, või kellegi kahjustamine. Palun suhtu teistesse delikaatselt ja taktitundeliselt, igaühel on oma lugu ja kogemus. Ühele inimesele kogu teema jaoks on kuni 15 min (juhul kui ühiselt ei otsustata enam).
 • kuna teemad lähevad harilikult sügavale, siis tuleb arvestada küsijatel oma haavatavate osade, tunnete ja privaatsete mõtete avaldamisega, ning interneti läbipaistvusega. Selleks tuleb olla valmis, ning küsimusi küsides nõusolek seda teha.
 • jututoas väljendatud mõtteid, teemasid ja infot osalenud isikute kohta EI OLE lubatud avaldada väljaspool jututuba kolmandatele isikutele.
 • jututuba EI OLE teraapiasessioon, ega asenda seda (eriti veel privaatne teraapiasessioon). Palun arvesta teiste olemasoluga, ning võrduse printsiibiga. Me ei anna otseselt kellegile nõu, vaid arutleme teemade üle selguse saamiseks, või paremaks mõistmiseks.
 • Oma osalemisega annad oma nõusoleku ja kinnituse neist reeglistest kinni pidada. Need reeglid on vajalikud selleks, et inimesed ennast turvaliselt ja hästi tunneksid.
 • Jututuba on AINULT nendele, kes on end sellesse registreerinud ja sel ajal kui see toimub. Jututuba ei ole lubatud salvestada ja esitluses kasutatavaid materjale ei jagata, kuna need on kasutatavad vaid käsitletavate teemade lahtiselgitamiseks ja/või illustreerimiseks (tegemist ei ole koolitusega).  

Jututoa kestvus 2h ja osaluspanus 10€. Juhul kui mõned küsimused jäävad lõppedes vastamata, või teemad lahendamata, siis on õigus vastuseta jäänud inimesel järgmisel korral osaledes jätkata esimesena.

Ladusaks suhtlemiseks taga omale korralik netiühendus, kaamerate ja mikrofonide sisselülitatus küsimuste esitamise ajal, ning teie enda vahetus keskkonnas rahu ja häirimatus.

Kui oled otsustanud osaleda, siis siin saad ennast registreerida: 

Email again:

Mugavaks ja turvaliseks jagamiseks on jututoa ruum on piiratud.
Peale sinu registreerimist saadan sulle kas osalemise kinnituse, Zoom'i sissepääsu koodid ja/või joone alla jäämise korral info järgmise jututoas osalemise kohta. Palun mõistmist, et kuna kõik tuppa ei mahu, siis võibolla avaneb sul järgmine võimalus järgmisel korral.  

Osalemise tasu saad kanda peale minult osalemise kinnituse saamist OÜ El Misterio arvelduskontole EE417700771001702649, selgitusega: 'ülekanne'. Kui soovid arvet ettevõttele, siis palun anna sellest mulle eraldi teada.