Aju ümberprogrammeerimise alused

See, kuidas me tajume mingit hetke, mõjutab ajukeemiat, mis omakorda mõjutab rakkude elukeskkonda ja meie saatust

/B. Lipton, raamatu "Uskumused ja bioloogia" autor

Kui me teeme mingeid asju ühtede ja samade mustrite järgi ikka ja jälle, siis aju lülitub automaatrežiimile et tegevuste peale ei peaks enam mõtlema ja energiat kulutama. Küsimus on selles, kas need on enda valitud rutiinid, või teeb seda miski meie eest?
Lapsepõlves õpime pidevalt uusi asju ja aju areneb tohutu kiirusega. Need õpitud mustrid jäävad meid saatma rutiinsete käitumisprogrammidena terve elu. Peale puberteediiga aju areng aeglustub, ning eelistame aina rohkem toetuda juba varem omandatule.

Meie alateadvus on nagu autopiloodil olev süsteem, ta on ärgas kõige juures, mida teema, ütleme, kogeme, ning suunab meid pidevalt selles suunas kuhu tahame minna. Või vähemasti nii arvab alateadvus. Nii võtab alateadvus meie sõnumi kontekstist "ma ei taha olla paks", vaid teema "olla paks" ja hakkab seda kordama, kui soovitud programmi. Sellepärast juhtubki vahel nii, et soovime üht, aga saame miskipärast vastupidise.

Kordamine on tarkuse ema. Kui alateadvus kuuleb meid kordamas ühte ja sama, siis hakkab ta suurema tõenäosusega looma seda meie reaalsuseks. Seda teati juba iidsete šamanistlike praktikate viljelejate poolt, kes soovitasid korrata millegi elluäratamiseks 48 korda.

On lihtsam kasvatada tugevaid lapsi, kui parandada katkiseid mehi 

/ F.Douglass

Vaata videot siit: 

http://upliftconnect.com/reprogramming-the-mind-for-evolut…/


Eelmine
Mis vahe on hüpnotisööril ja hüpnoterapeudil?
Järgmine
Emotsioonid kujundavad reaalsust

Vastused puuduvad

Email again: