Stress - emotsionaalne viirus

Ei ole enam piisav olla nutikas. Meil on vaja uut tüüpi intelligentsust, mis on kiirem, usaldusväärsem ja paindlikum, kui lineaarne samm-sammult intellgentsus, millega oleme harjunud. Enamus inimesi meie ühiskonnas ja kultuuris tajuvad aja kiirenemist, informatsiooni ja energia suurenemist, asjade “juhtumist” hullumeelses tempos. Tulemusena kasvab stressitase. Uute uuringute järgi kasvatab stressi enim kontseptsioonide ja teemade kiire vaheldumine, isegi mitmeid kordi tunnis.

Erinevalt inimesest 30 aastat tagasi peab tänapäeva ajaga kaasas käiv inimenene vahetama kontseptsioone seitse isegi kaheksa korda tunnis. Iga katkestus kaastöötaja, kliendi, või armastatu poolt (sh kommunikatsioonivahendite kaudu), nõuab kontseptsioonivahetust. Mõned meist vahetavad isegi topeltkiirusega võrreldes nn keskmisega. Seega ei ole midagi erilist see, kui inimene tegeleb kahekümne, või isegi enama, kontseptsiooni muutusega tunnis. Selline käitumine toob endaga kaasa sisemise tasakaalu kadumise, mis omakorda toob kaasa stressi.
Loe lisaks

5 sekundi muutus

Ühel päeval tabas Mel Robbins'it heureka-hetk, kui ta oli kaua aega kestnud depressioonis oma voodis ja heideldes endaga ühtäkki avastas 5-4-3-2-1 reegli. See on lihtsamast lihtsam reegel, lihtsalt sel hetkel, kui emotsioonid tulvavad läbi, või depressioon surub vastu maad, hakkad lugema tagurpidi numbreid 5-1ni ja toimub ime.Teadus seletab seda nii, et kavatsedes midagi uut oma elus korda saata, või lihtsalt lükata end uutesse situatsioonidesse, hakkab aju meid automaatselt ärevuse ja hirmu eest kaitsma. Siis me loome endale palju õigustusi miks me plaanitut teha ei saa, nägemata, et õigustamisest on kujunenud muster, mis ei lase elus enam midagi uut kogeda. Lugedes numbreid tagurpidi me esitame ajule väljakutse ja ta lugemise ajal ei saa ehitada üles kaitseid. Tegelikult lülitub hoopis sisse eesaju, mida ongi uute asjade alustamiseks vaja äratada. 
Loe lisaks

Saad kõik mis oled

Minuni jõudis üks erakordne video, mille autoriks osaliselt on maailmakuulus Neale Donald Walsh. See on mees, kelle teostest "Jutuajamised Jumalaga" algas minu tee vaimsuseni. Tema teostes valgustab Jumal meile asju meis nagu need tegelikult on, purustades müüdid ja valearusaamad, näidates, et tõde on lihtne ja ilus, ning selleni jõudmiseks ei ole vaja vaeva näha. Tõlgin selle video teksti postituses ära. 
Loe lisaks