Blogi

Kannatlikkus ja frustratsioon

Kannatlikkus on elukestev spirituaalne õpe, samuti nagu viis leida emotsionaalne vabadus. Seda on hea teada, kuid siiski frustratsioon juhtub. Igal hommikul, lõunal ja õhtul kogeme palju häid põhjusi olla kannatamatu. Mida meile meedia nii teles, tänaval, kui isegi FB sõprade kaudu pakub? Kui seda või seda ei tee, siis …. Eesmärgiks vajututada alla nupud, et me kiirelt tegutseks ja sõnumit kuulda võtaks, ostu sooritaks ja oma mõttemaailma nende pakutavale “tõele” vastavaks kujundaks. Olen ise endine turundusinime ja näen hästi mismoodi “kvaliteetne” ajupesu käib. Saavutuseks on mitte vaid kaupade-teenuste müük, vaid inimeste sassis närvikavad, häiritud meeled, kasvav frustratsioon ja ärevus, mida minnakse arsti juurde tablettidega ravima.Loe lisaks

Empaatia ja ülitundlikkus

Mis vahe on empaadil ja ülitundlikul nimesel?

Aina enam räägitakse ülitundlikkusest, ning paljud inimesed leiavad neid jooni enestel. Olen märganud, et ülitundlikud ja sensitiivsed inimesed pannakse ühte patta empaatiaga. Ma leian, et neil kahel tüübil on mitmeid sarnasusi, kuid ka fundamentaalseid erinevusi, ning püüan seda selgitada.

Loe lisaks

Psühhedeelse teraapia konverents

Augustikuus on tulemas maailma tipp-psühholoogide ja -terapeutide konverents, mille fookuses on psühhodeelikumide kasutamine teraapias. Muidugi on muistse aja psühholoogid - šamaanid seda iidsest ajast teadnud ja kasutanud, kuid meie moodsa ajastu teadushimulistele on see teema hakanud pakkuma aina enam huvi. Sestap on psühhedeelikume (vs narkootikume) ning nende toimet inimteadvusele hakatud põhjalikumalt ja laialdasemalt uurima. Käes on maailma juhtivate teadlaste aeg oma uurimistöid avalikustada augustikuisel konverentsil. 
Loe lisaks