Kriitikamürgitus

“Kes teisele ütleb see ise on”.

“Tilga aususega püüad rohkem kärbseid kui saja tõnni sapiga” Toskaana vanasõna.


Loe lisaks

Raamat depressioonist

Triin Randveri, pseudonüümiga Neoon Must värskelt ilmunud raamat "Ma tahan olla tema" annab isikliku sissevaate depressiooni all kannatava noore naise läbielamistesse.

"See raamat on ühe noore inimese isiksuse kasvamise ja küpsemise lugu läbi valude, läbi depressiooni, läbi oma rõõmude ja sellise sisemise tasakaalu leidmise lugu. Ma arvan, et seda raamatut lugedes teised noored inimesed õpivad midagi märkama enda juures ja märkama ka teiste juures, keda võiks aidata ja toetada. On teada, et depressioon on aladiagnoositud, ta võiks rohkem märgatud olla, väga mitmes kontekstis on oluline sellest kirjutada," rõhutas psühhiaater Ülle Võhma.

Allikas: http://kultuur.err.ee/641761/neoon-must-iga-depressioon-on-vaga-erinev
Loe lisaks

Kõrgem Mina

Selleks, et kõrgem Minaga teadlikku suhtesse astuda, on vaja sellele lainele häälestuda. Seda võib aidata paremini mõista võrdlus raadioaparaadiga. Alul üritati ehitada võimalikult võimsaid vastuvõtjaid, suurendades raadiolampide hulka, kuid peagi mõisteti, et võimsus saavutati sageli selektiivsusele ja heli puhtusele lõivu makstes. Ajapikku nihkus rõhuasetus selektiivsusele ja kvaliteedile, ning võimsus pidi lihtsalt olema piisav ülekande vastuvõtmiseks. 
Samasugune asi kehtib ka inimese puhul. Probleem ei ole mitte sedavõrd vastuvõtjas (sageli on tunne, justkui võtaksime vastu liiga palju ja igast suunast), vaid üha spetsiifilisema ning keerukama selektiivsuse väljaarendamises. 
Loe lisaks